تبلیغات
راهکارهای موفقیت

مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
هر یک از ما تعریف متفاوتی از موفقیت داریم و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. گاه فکر می‌کنیم که موفقیت آن‌قدر از ما دور است که دست یافتن به آن از محالات است. ولی با پرورش برخی مهارت‌ها و درس گرفتن از شکست‌ها و مطالعه کردن، می‌فهمیم که موفقیت در چند قدمی ما است و فاصله چندانی از آن نداریم.
موفقیت مرموز و فریبنده است. هر کسی تعریف خود را از موفقیت دارد. چه ثروتمندترین فردی باشید که نامش در مجله فوربس ثبت شده و چه یک فرد شکست خورده در کنکور، همگی برای رسیدن به موفقیتی که برای خودمان تعریف کرده‌ایم، تلاش می‌کنیم. اغلب به نظر می‌رسد موفقیت از ما دور است. شما هم بعضی اوقات فکر تسلیم شدن به سرتان می‌زند؟

موفقیت هرگز خریدنی نیست- فقط می‌توان آن را اجاره کرد. بهترین بخش مربوط به آن این است که هرکسی می‌تواند موفق باشد اگر سعی کند و اجاره بهای آن را بپردازد. با انجام این 4 عمل، بیشتر از آن چه که فکرش می‌کنید به موفقیت نزدیک هستید. شما در چند قدمی موفقیت هستید، اگر...

1- دوستانی داشته باشید که موفق‌تر از شما هستند :

آیا تا به حال اصطلاح " موفقیت از طریق ارتباط" را شنیده‌اید؟ این اصطلاح توسط دیوید مک کللند (David McClelland) استاد دانشگاه هاروارد ابداع شد. او زندگی خود را وقف مطالعه در مورد شایع‌ترین ویژگی‌های افراد موفق کرد. او دریافت که مهمترین عامل تعیین کننده موفقیت یا شکست یک فرد، گروه مرجع اوست؛ یعنی همان کسانی که با آن‌‌ها در ارتباط است. جالب است بدانید که این افراد حتی از  تلاشی که برای رسیدن به موفقیت انجام می‌دهید، مهمتر هستند.

اگر دوست شما ارتقاء درجه پیدا کند یا معاملات بزرگتری انجام دهد، شما عصبانی می‌شوید. حسادت شما یک امر عادی است، اما اگر همچنان با اینگونه افراد در ارتباط باشید و آن‌ها را دور و بر خودتان حفظ کنید، بسیار به موفقیت نزدیکتر خواهید بود. اگر دوستانتان از شما موفق‌تر هستند، شک نکنید که موقعیت بسیار خوبی دارید.
ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت،
[ چهارشنبه 29 فروردین 1397 ] [ 09:54 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
چطور با ترس هایمان بجنگیم؟

حتما شنیده اید که از قدیم گفتن" از هرچی بدت میاد، سرت میاد". قانون جاذبه هم که کتاب راز بر اساس آن نوشته شده در واقع تاکیدی دوباره بر همین ضرب المثل قدیمی خودمان است.

ما در واقعیت به آن چیزی می رسیم که مدت ها قبل در ذهنمان آن را تجسم کرده ایم. اگرچه "راز" شکل افراط گونه این نگرش است. اما همه کارشناسان اتفاق نظر دارند که ترس ها و افکار مخرب بخشی از انرژی انسان برای انجام فعالیت های مفید روزانه را خواهد گرفت. علاوه بر این اثرات مخرب بیشمار دیگری هم در زمینه سلامتی جسم و روح به اثبات رسیده است.

ترس چیست؟

روانشناسان ترس را اینطور معنا می کنند: پدیده ترس هر چند که یک غریزه طبیعی است که در انسان از همان بدو تولد وجود دارد، اما هر گاه به دلیل تغییراتی که در شدت و نوع آن بوجود می‌آید از حالت عادی خارج شود، این ترس‌ها تحت عنوان ترس‌های مرضی شناخته می‌شوند که می تواند فعالیت های روزمره انسان را مختل کند.

انواع و اشکال مختلف ترس کدام است؟

ترس ازبیکاری، ترس از حشرات و حیوانات،تنهایی،بی پولی ، تاریکی ,ارتفاع و... هر یک از ما ترس های خاص خودمان را داریم که از منابع متعددی ریشه می گیرند.

چرا می ترسیم؟

روانشناسان مجموعه ای از عوامل زیستی و وراثتی در کنار عوامل محیطی و روان شناختی را در شکل گیری ترس ها موثر می دانند. بعضی اوقات ما خودمان به خوبی می دانیم که ترسمان از چه چیزی نشات می گیرد و در پاره ای موارد هم دلیل این ترس را فراموش می کنیم، اما از وجودش رنج می بریم.

روانشناسان معتقدند بعضی از بچه ها ذاتا مستعد ترس یا فوبیا هستند و ویژگی های شخصیتی را سخت می توان تغییرداد. اما به نظر می رسد هر یک از ما اگر تنها بخشی از توانایی هایمان را بکار بگیریم قادر به انجام کارهایی هستیم که حتی امروز قادر به تصور آن هم نیستیم. بنابراین غلبه بر ترس های مزمن اگر چه ممکن است سخت باشد اما قابل درمان است.

در برخی موارد افراد مجبور به دارو  درمانی اند اما در موارد جزئی که حالت بیمار گونه نداشته و به شکل موانع محدود در درون همه ما وجود دارند قادریم با آنها مبارزه کنیم.

راه های درمان

اشتباه نکن این مقاله قصد ندارد راه های درمان روانشناسانه به شما ارائه بدهد. حتی نمی خواهیم شما را به خواندن کتاب ،دعا و یا یوگا تشویق کنیم.

این مقاله تنها تلنگری است برای اینکه به شما پیشنهاد بکنیم ترس های خود را بشناسید و در صورتی که بر شما غلبه دارند توصیه می کنیم برای رفع آن از متخصصان کمک بگیرید.

اما توصیه ما به شما این است که برای غلبه بر ترس خودتان را به موقعیت های ترسناک نزدیک کنید، آنوقت خواهید دید چندان هم که فکر می کردید ترسناک نیستند.


منبع: بانکیطبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: ترس از شکست، ترس، درمان،
منبع مقاله: بانکی
[ چهارشنبه 29 فروردین 1397 ] [ 09:02 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
آدم‌های موفق لزوما مدیرعامل شرکت‌های بزرگ دنیا یا میلیاردرهای خودساخته نیستند. هر فرد معمولی می‌تواند برای خودش موفقیت‌هایی خلق کند و به یک آدم موفق تبدیل شود. پیشنهاد می‌کنیم ده داستان موفقیتی زیر را بخوانید تا بیشتر متوجه منظور ما شوید!
رازهای موفقیت میلیونری که از قایق تفریحی خود ده کسب‌و‌کار را اداره می‌کند!

دیو اسکولز نویسنده و ویراستار کتاب کارآفرینان می‌گوید: «من میلیونری را سراغ دارم که از داخل قایق شخصی خود حین سفر به دور دنیا همراه با خانواده‌اش، ده کسب و کار را اداره می‌کند. این مرد که می‌خواهد بی‌نام و نشان باقی بماند، پروفایل بسیار کوتاهی دارد. من به طور اتفاقی با او برخورد کردم و شروع به گفتگو کردیم که در نهایت به گفتگوی دیگری برای صرف ناهار انجامید.»


ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت‌های عجیب، آدم های موفق، موفقیت میلیونری،
منبع مقاله: شبکه مگ
[ سه شنبه 28 فروردین 1397 ] [ 09:48 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
افراد بااستعداد می‌توانند موفقیت‌های بسیاری به ارمغان بیاورند، اما چنین موفقیت‌هایی محدود هستند و فراتر از یک نقطه‌ی خاصی کشش ندارند؛ کار تیمی و مشارکت برای صعود به ارتفاعات بلندتر ضروری است. همان‌طور که مایکل جردن مشهورترین بازیکن بسکتبال می‌گوید:

استعدادهای فردی برندگان بازی‌های کوچک هستند، اما کار و هوش تیمی قهرمان مسابقات جهانی

یک تیم موثر چه ویژگی‌هایی دارد؟

اکثر ما به افرادی که دور هم جمع می‌شوند و کارهایی انجام می‌‌دهند تیم می‌گوییم، درحالی‌که تفاوت‌های بسیاری مابین تیم‌ و یک گروه‌ وجود دارد. تیم به مجموعه‌ای از افراد هم‌فکر گفته می‌شود که با تمرکز بر یک هدف و ارزش مشترک جمع می‌شوند، این افراد قادر به حل اختلافات موجود و طبیعی بین هم خواهند بود و با گذشت زمان عملکرد مثبتی ارائه خواهند کرد. مابین اعضای این مجموعه به اندازه‌ای وابستگی وجود دارد که تلاش می‌کنند مهارت‌ها و شایستگی‌های یکدیگر را ستایش کرده و توسعه ‌دهند.

داشتن یک تیم موفق فوق‌العاده سخت‌تر از چیزی است که تصور می‌شود؛ زیرا تیم‌ها از شخصیت‌های انسانی تشکیل شده‌اند و شناخت و همکاری با آن‌ها به شدت پیچیده است. تحقیقاتی که توسط شرکت گوگل در اواخر سال ۲۰۱۵ انجام شد پنج ویژگی تیم‌های اثربخش را تعیین کرد. ما در ادامه این پنج ویژگی را معرفی کرده و سعی می‌کنیم به شما راهکارهایی برای توسعه‌ی این ویژگی‌ها در تیم خود ارائه کنیم.ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: کار تیمی، موفقیت تیم‌های کارآ و موثر،
منبع مقاله: حسابیت
[ سه شنبه 28 فروردین 1397 ] [ 08:44 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
وقتی که در جاده سفر می کنید، خوب است که موانع راه را بشناسید! نمی خواهید تصادف کنید و بسوزید، مگر نه؟ همین امر در مورد سفر ما به سوی موفقیت هم صدق می کند. باید از چیزهایی که ما را از هدف مان دور می کند آگاه باشیم.
وقتی که در جاده سفر می کنید، خوب است که موانع راه را بشناسید! نمی خواهید تصادف کنید و بسوزید، مگر نه؟ همین امر در مورد سفر ما به سوی موفقیت هم صدق می کند. باید از چیزهایی که ما را از هدف مان دور می کند آگاه باشیم. رایج ترین موارد کدامند؟ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موانع موفقیت، موقعیت، پشتکار،
[ دوشنبه 27 فروردین 1397 ] [ 09:24 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
برخی افراد اغلب در محیط کار خسته و بی تفاوت به نظر می رسند. آن ها وظایف محوله خود را از روی عادت و به صورت تکراری انجام می دهند. در مورد حل مشکلات و افزایش بهره وری اظهار نظر نمی کنند، دقت و تسلط کافی بر روی عملکرد خود ندارند و گاهی پیش می آید که این افراد از اطلاعات و آگاهی اندکی در مورد وظایف خود برخوردارند و اکثر کارها را از روی سلیقه شخصی یا تقلید از دیگران به انجام می رسانند. آن ها معمولا به کار خود علاقه نشان نمی دهند ولی بیشتر این افراد تمایلی هم به تعویض کارشان ندارند.

بی تفاوتی و بی علاقگی به انجام امور موجب می شود تا فرد تدریجا تسلط خود را در انجام کارها از دست بدهد و از تخصصی که زمانی به آن اشراف کامل داشته است روزبه روز فاصله بگیرد. زیرا که عاملی مانند تغییر ودگرگونی متدهای کاری که ثمره پیشرفت برق آسای تکنولوژی در دهه های اخیر بوده است و آن طور که مشاهده می شود تا آینده نزدیک سیستم های سنتی را ریشه کن خواهد نمود مجالی برای بی تفاوت بودن افراد در کسب مهارت های جدید نمی دهد.

گزینه متضاد بی علاقگی، ابتکار و خلاقیت در کار است. افراد خلاق برخلاف دیگران میانه خوبی با عملکرد تکراری ندارند و هوشیارانه سعی می کنند تا به هرگونه اطلاعات و آگاهی در مورد کار خود دست یابند. آن ها با پیشرفت تکنولوژی رقابت دارند و در بعضی مواقع بر آن غلبه می کنند.ادامه مطلب

طبقه بندی: پیشرفت شخصی،
برچسب ها: خلاقیت،
منبع مقاله: مردمان
[ دوشنبه 27 فروردین 1397 ] [ 08:51 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
مقدمه:
انسان موجودی کمال جو است که برای رسیدن به این کمال همه امکانات در اختیار او قرار گرفته است . «وسخر لکم ما فی السموات وما فی الارض جمیعا منه » (1) ; «و آنچه در آسمانها و زمین است همه را از سوی خودش مسخر شما ساخت .»

بی شک در اختیار گرفتن همه امکانات بدان جهت است که انسان مراتب کمال را بصورت صعودی طی کند و بیش از پیش به موفقیتهایی چه در ابعاد مادی و چه معنوی دست یابد .

برای رسیدن به اهداف و خواسته های مورد نظر و چشیدن طعم شیرین موفقیت، شرایط و عواملی لازم است تا در سایه بکار بستن آنها، بهتر بتوان به آن اهداف دست یافت . در این نوشتار از عواملی سخن می گوییم که از منظر امام علی علیه السلام ما را در رسیدن به موفقیت کمک می کند .

ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت در کلام امام علی (ع)، کمال جویی انسان، فرصت،
منبع مقاله: حوزه
[ یکشنبه 26 فروردین 1397 ] [ 09:21 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
اگر به نکات زیر دقت کنید هنر فن بیان و محاوره بسیار آسان می شود و در موقعیت های اجتماعی  با اعتماد به نفس کامل می توانید ارتباط برقرار کنید.

بیشتر افراد در موقعیت های اجتماعی در ابتدا احساس آشفتگی ، خجالت و غریبی می کنند.  

در وضعیتی که شما احساس می کنید راجع به موضوع مورد بحث چیزی نمی دانید باید با حرفی سکوت  و سردی

بین خود و نفر مقابل را بشکنید و بحث را شروع کنید. در این حالت چه می کنید ؟!

اولین قانون برای شروع گفتگو :

۱- بخواهید که درباره ی موضوع  اصلی صحبت  کنید نه حاشیه :

۱-۱ در محیط کاری :

اگر شما با یک بازاریاب حرفه ای طرف هستید ، او هر طور شده رشته کلام را به دست می گیرد تا به هر صورت محصول خود را ارائه دهد ، به یاد داشته باشید او هیچ وقت شما را در موقعیتی قرار نمی دهد که کلمه بله یا خیر را در مورد تایید یا عدم تایید جنس مورد نظر بگویید .
به طور مثال شما هرگز از دهان آنها این حرف را نمی شنوید که : آیا می خواهید این بیمه را بخرید ؟!حتی اگر با خرید مخالفت کنید باز هم پافشاری او بیش ترشده و با با عباراتی مثل : شما اصلا” در مورد این بیمه چیزی می دانید ؟!! و در این وقت است که او قاطعانه پاسخ شما را خودش می دهد ” نه هیچی نمی دانید ” و یک سری چیزهایی بیان می کنند که شاید در نهایت هیچ ربطی به موضوع اصلی نداشته باشد ، در این حالت فروشنده  راحت می تواند به هدف اصلی خود برسد و بحث را ببندد. این بازاریاب ها سوالاتی می کنند تا شما را به اهداف و پیش بینی های ذهن خود نزدیک کرده و چون شما در موقعیت یک فروشنده نیستید ، بالاخره راضی به خرید می شوید ! بنابراین موضوع اصلی بحث را فراموش نکنید .

ادامه مطلب

طبقه بندی: پیشرفت شخصی،
برچسب ها: فن بیان و سخن،
[ یکشنبه 26 فروردین 1397 ] [ 08:50 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]

تا زمانی که شخصیت خود را تغییر ندهید، همان چیزهایی که دارید را خواهید داشت.

ما معمولا خودمان را به یکی از این دلایل تغییر میدهیم: الهام بخشی یا ناامیدی. خب، هدف جیم ران فقید که الهام بخشی بود و همیشه بر روی اهمیت مسئولیت پذیری در مورد ارتقای شخصی تاکید میکرد و به مردم نشان میداد که چگونه میتوان به اهداف بزرگتر و زندگی بهتری رسید.

چه کسی الهام بخش او بود؟ مشاورش، ارل شواف، که به او گفته بود: اگر میخواهی ثروتمند و شاد باشی، یاد بگیر که بر روی شخصیتت بیشتر کار کنی تا برای شغلی که داری. و اینگونه شد که جیم ران به اهمیت ارتقای شخصی پی برد. او در کتاب کلاسیک خود به نام «هفت استراتژی برای ثروت و شادی» مقاله ای تحت عنوان «معجزه ارتقای شخصی» نوشت و در آن توضیح داد که چرا ارتقای شخصیت هیچگاه نباید پایان پذیرد:

از زمانی که آقای شواف مرا با جمله معروفش از خواب غفلت بیدار کرد، من با جدیت بر روی رشد شخصی ام کار کرد و باید اعتراف کنم که این چالش برانگیزترین کار ممکن برای من بود. اما باید متوجه باشید که وظیفه ارتقای شخصیت در تمام طول عمر انسان باید ادامه پیدا کند.

میبینید که شخصیتی که پیدا میکنید از چیزهای دیگری که به دست می آورید مهم تر است. مهم ترین سوالی که باید در مورد یک شغل از خود بپرسید این نیست که چه چیزی در آن کسب میکنم؟  بلکه باید از خود بپرسید چه شخصیتی با این شغل به دست می آورم؟ به دست آوردن ثروت و تغییر شخصیتی دو امر بسیار نزدیک به هم هستند. شخصیتی که پیدا میکنید به طور کاملا مستقیمی با آنچه که به دست می اورید در ارتباط است. اینگونه به این قضیه نگاه کنید: بیشتر آن چیزی که امروز دارید نتیجه مستقیم شخصیتی است که تا به امروز داشته اید.

من همچنین متوجه شده ام که درآمد گاهی از شخصیت پیشی میگیرد. گاهی اوقات درآمد به طور ناگهانی افزایش می یابد و آن زمان است که شما باید یاد بگیرید که چگونه مسئولیت هایی که در قبال آن به وجود می آید را مدیریت کنید وگرنه درامدتان دوباره به همان اندازه قبلی بازخواهد گشت. اگر شخصی به شما یک میلیون دلار بدهد، باید عجله کنید و به یک میلیونر تبدیل شوید. زمانی یک فرد بسیار ثروتمند میگفت: «اگر تمام پول های دنیا را بگیرید و بین تمام افراد دنیا به مساوات تقسیم کنید، دوباره به جیب همان افرادی بازخواهد گشت که در ابتدا بوده است.»

به دشواری میتوان ثروتی را حفظ کرد که از طریق ارتقای شخصیتی خود فرد به دست نیامده باشد.

برای آن که ثروت بیشتری نسبت به آنچه که امروز دارید کسب کنید، شخصیت خود را تحول ببخشید و به کسی تبدیل شوید که تا به امروز نبوده اید.

بیشترین سطح تمرکز شما باید در این حیطه قرار گیرد. در غیر این صورت، باید به چیزهایی که در حال حاضر دارید اکتفا کنید.

منبع: خلاقیتطبقه بندی: پیشرفت شخصی،
برچسب ها: پیشرفت شخصی، درآمد، استراتژی ثروت،
[ چهارشنبه 22 فروردین 1397 ] [ 09:35 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
آیا معمولاً توانایی های خودتان را زیر سوال می برید؟ آیـا بـرای ایـن عدم اطمینان به خود توجیهی دارید یا فقـط بـه  دلایل واهی این کار را می کنید؟

اگـر ایـنطـور اسـت، احـتـمالاً شما دچار کمبود اطمینـان و  اعـتـمـاد به نفس هستیـد. تـا همین لحظه افراد بسیاری هستند که از همه تواناییهای خود به طور کامل استفـاده نمیکنند،ممکن است شما هم یکی از همین افراد بوده و به جای انجام کارهای مفید و سودمند، همیشه مشغول فکر کردن به این مسئله هستید که چه زندگی بیمصرفی دارید و چقدر محیط اطرافتان کسل کننده است.

اگـر چـه مـمکن اسـت که کمی از خود دور افتاده باشید و ارزش خود را فراموش کرده باشید، اما هیچگاه برای تغییر دیر نیست.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس به میزان علاقه، اطمینان و غروری که نسبت به خود دارید می گویند. اما همیشه افراد زیادی وجود داشته اند که به دلایل بسیاری زندگی را دو بعدی میبینند و به همین دلیل پیدا کردن توانایی های خودشان برایشان مشکل شده و زندگی برایشان بی معنی شده است.

هر چند ممکن است افرادی باشند که در هیچ زمینه ای اعتماد به نفس ندارند اما معمولاً کمبود اعتماد به نفس افراد در جنبه های بخصوص هر فرد است. به طور مثال، آنها که از لحاظ ظاهر اعتماد به نفس ندارند، زندگی اجتماعی برایشان بسیار دشوار خواهد شد. این افراد تصور خواهند کرد که در مجامع عمومی کسی به آنها توجه نخواهد کرد و مجبور خواهند شد که از اول تا آخر مجلس در گوشه ای تنها بنشینند.

در زندگی زناشویی هم ممکن است کمبود اعتماد به نفس مشکلات زیادی ایجاد کند. ممکن است فرد همچنان در رابطه ای که خود می داند بسیار برای وی مسموم و ناسالم است باقی بماند در حالیکه آگهی کامل دارد که اصلاً از این رابطه خوشحال نیست. این به این دلیل است که فرد تصور می کند که قادر نیست این وضعیت را بهبود بخشد.

این مسئله می تواند در زندگی کاری افراد هم تاثیر منفی بگذارد. کمبود اعتماد به نفس منجر به فقدان انگیزه و علاقه در فرد برای پیشرفت خواهد شد.

اما اگر این مسئله را در مقیاس کلی تر بررسی کنیم، فرد فاقد اعتماد به نفس ممکن است از انجام همه کارها سر باز زند و بی هدف باشد فقط به این دلیل که تصور میکند که توانایی انجام کاری را ندارد. اما الان دیگر زمانش رسیده است که این رویه را تغییر داده و این را باور کنید که شما قادر به انجام هر کاری که می خواهید هستید.

ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
[ چهارشنبه 22 فروردین 1397 ] [ 08:39 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
چرا همواره از انسانهاى خوشبخت می پرسند: راز موفقیت شما چیست؟
هیچ کس جز خود فرد نمی داند که چقدر موفق است چون موفقیت یک حس درونی است که تا فرد باور نداشته باشد کسی نمی تواند بگوید که او فرد موفقی است. پس به حرف دیگران بی اهمیت باشید و سعی کنید که به نظر اطرافیان نسبت به خود فقط لبخند بزنید. ببینید کسانی که درباره شما قضاوت می کنند خودشان چگونه هستند و در کجای راه قرار گرفته اند. در مسیر موفقیت فراز و نشیب ها و چالش های بسیاری است اما باید به آنها بی توجه باشید تا به آنچه می خواهید برسید. یکی از ویژگی های موفقیت داشتن هدف است، با یافتن راههای درست می توان به موفقیت دست پیدا کرد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: مثلث طلایی موفقیت، تعریف موفقیت، آرزو،
منبع مقاله: آسمونی
[ سه شنبه 21 فروردین 1397 ] [ 09:29 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
موفقیت شغلی برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد!

چه عواملی در موفقیت شغلی تاثیر گذارند ؟ آیا شما در شغل و حرفه تان موفق هستید؟ به نظر شما موفقیت در گرو چیست؟ موفقیت به طور کل به معنی دستیابی به چیزهایی است که فرد برای رسیدن به آن امیدوار است و تلاش می کند. اما تعریف موفقیت شغلی در هر شغل و در هر انسانی متفاوت است. افراد مختلف تعریف متفاوتی از موفقیت دارند، ممکن است شخصی خود را موفق بداند ولی به نظر دیگران موفق نباشد. در بعضی شغل ها داشتن کفایت و شایستگی موفقیت است، در بعضی دیگر کسب امنیت شغلی یا کسب اعتبار موفقیت محسوب می شود و …

اکثریت مردم موفقیت شغلی را در گرو میزان در آمد می دانند، اما به نظر اقتصاد دانان این دیدگاه غلط است چرا که برای مثال، مشاغل کاذب دارای درآمد خوبی هستند ولی فرد در آن احساس موفقیت و رضایت نمی کند. میزان حقوق و درآمد از عوامل موقتی ایجاد رضایت در فرد هستند و عامل اصلی موفقیت به حساب نمی آیند.
موفقیت در تعریف روانی آن به این معنی است که فرد احساس مفید بودن و با کفایت بودن داشته باشد و در محیط کار آرامش داشته باشد،  با کسی درگیر نباشد و مبتکر و خلاق باشد. در تعریف عمومی، موفقیت شغلی زمانی میسر است که فرد بتواند از تمام توانایی اش در رسیدن به ایده آل های شغلی اش استفاده کند و میزان دسترسی به آن ایده آل ها موفقیت شغلی محسوب می شود. 
بین انگیزش شغلی و موفقیت شغلی رابطه مستقیمی وجود دارد به طوری که هرچه فرد انگیزه ی بیشتری در شغلش داشته باشد بیشتر احتمال موفقیت در آن شغل برایش وجود دارد.

ادامه مطلب

طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت شغلی،
[ سه شنبه 21 فروردین 1397 ] [ 08:39 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
.: Design By: Ahmad Heydari :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت