مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
همه ما در زندگی با برخی از ترسها و ناامنی ها مواجه هستیم. اما، نداشتن اعتماد به نفس بسیار بدتر از تمام اینهاست. دلایل متعددی برای عدم اعتماد به نفس در شخص وجود دارد. یکی از دلایل احتمالی اینست که ما برای کشف پتانسیل های خود و خطرپذیری در جوانی هیچ انگیزه ای نداریم. دلایل هرچه باشند، خبر خوب اینست که عادتهای بسیاری وجود دارند که می توانند در تقویت اعتماد به نفس و خوشحالی بیشتر به ما کمک کنند. ما تعدادی از این عادتها را برای شما بازگو می کنیم.

بدانید و باور کنید که شما یک انسان دلپذیر هستید :

هرکاری که بتوانیم در این زمینه انجام دهیم، اعتماد به نفس ما را بالا می برد. اگر این حقیقت را نپذیرید، هر کلک یا روش دیگری را نیز بکار ببرید، همچنان ترسو و بی اراده باقی خواهید ماند. در مقابل، کسب اعتماد به نفس برای شما آسانتر خواهد بود اگر در درجه اول، باور کنید که دلپذیر و جذاب هستید. پیدا کردن این باور بدان معنا نیست که خود را فریب دهید. بلکه بدان معناست که اطمینان داشته باشید که شما موجودی منحصربه فرد هستید که می توانید به روش متمایز خود در جامعه ظاهر شوید و سهم خود را ایفا کنید.

همیشه با لباسهای دلپذیر خانه را ترک کنید :

یک بار از یکی از هنرپیشه های مشهور شنیدم که هرگز خانه را فاقد پوشیدن بهترین لباسهایش ترک نمی کند. چون هرگز نمی داند که آن روز در خیابان یا سر کار با چه کسی برخورد خواهد کرد. به همین ترتیب، من نیز فکر می کنم یکی از کلیدهای تقویت اعتماد به نفس پوشیدن بهترین لباسها هنگام ترک خانه است. پوشیدن لباسهای دلپذیر و برازنده و تراشیدن ریش و زدن عطر و ادکلن احساسی متفاوت و شگفت انگیز را در شما نسبت به خود خلق خواهد کرد.

پوسچر (وضعیت بدنی) خود را بررسی کنید :

پوسچر یا وضعیت بدنی شما هنگام نشستن، ایستادن و راه رفتن تأثیری عظیم بر اعتماد به نفس شما دارد. شل و ول و تکیده بودن، نه تنها تأثیری منفی بر سلامتی دارد، بلکه بر اخلاق و نگرش شما نسبت به خود نیز تأثیر دارد. بر اساس مطالعات، پوسچر بد، شما را ناراحت و مضطرب خواهد کرد. ترس و ناراحتی می تواند به احساس ناامنی منتهی شود که مخرب اعتماد به نفس است. به همین دلیل، درست نشستن، درست راه رفتن و درست ایستادن را تبدیل به یک عادت برای خود کنید. به این معنا که چانه همیشه بالا، سینه بیرون، شانه ها و پشت صاف و شکم داخل باشد.

توانایی های خود را افزایش دهید :
 
ارتقا توانایی های فردی و حرفه ای یک روش عالی برای افزایش اعتماد به نفس است. اینکار را می توانید با پیدا کردن فرصتهایی برای یادگیری و پیشرفت بیشتر انجام دهید.  برای مثال، اگر می خواهید یک عکاس توانا باشید، می توانید تکنیک های عکاسی را مطالعه و تمرین کنید. نیازی نیست یکباره تکنیک های پیشرفته را یاد بگیرید. اینکار را مرحله به مرحله انجام دهید. یادگرفتن مهارتهای نوین با هم شما را سردرگم خواهد کرد و اعتماد به نفس خود را نیز کم میکند.

همیشه دنبال اهداف دست یافتنی باشید :

این نکته تا حدودی با نکته قبلی در ارتباط است. اغلب اوقات، افراد به دنبال اهداف دست نیافتنی هستند و در آخر تنها ناامیدی است که نصیبشان می شود. بجای اینکار، سعی کنید به دنبال اهداف  دست یافتنی تر باشید. بار دیگر، کلید موفقیت در رسیدن به اهداف، مرحله به مرحله پیش رفتن است. آنچه مهم است، پیشرفت مستمر است، نه مقدار آن. در نهایت، اعتماد و اطمینان بیشتری به خود خواهید داشت و قادر به انجام کارهای بیشتر خواهید بود.

داوطلب شوید :

برای تقویت اعتماد به نفس در خود،  چه راهی بهتر از قرار گرفتن در خط مقدم است. اگر می خواهید در برخورد با دیگر افراد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، داوطلب شدن یک راه خوب است؛ چراکه یک فرصت مناسب است برای آشنا شدن با افرادی که سوابق و تخصصهای مختلف دارند. نه تنها احساس خجالت را در شما از بین می برد، بلکه فرصتیست برای شما تا یک تجربه مفید کسب کنید و با این کار احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

ورزش کنید :

گذران مدت زمانی در باشگاه سه الی چهار بار در هفته برای پیدا کردن یک احساس خوب و ظاهر دلپذیر کافیست. یقیناً افرادی که ورزش می کنند، از افرادی که با ورزش میانه ای ندارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند، چون ظاهر بهتری دارند. گذشته از این، ورزش ترشح اندورفین مغز – که یک ماده شمیایی «احساس خوب» دهنده است – را افزایش می دهد.

فکر و عملتان مثبت باشد :

وقتی ذهن شما مدام پراز افکار منفی است، همیشه  و به همه چیز اعتراض دارید. از طرفی، افکار منفی ترس را به قلب شما القا خواهند کرد و اعتماد به نفس شما را درو خواهند کرد. ذهن بسیار قدرتمند است و آنچه روی آن تمرکز دارید، نه تنها عواطف، بلکه موقعیت های شما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. به همین دلیل، دانستن چگونگی کنترل افکار بسیار حیاتی است. به خود بیاموزید که چگونه افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید و به زبان خود بیاموزید که به جای نفرین، دعا کند. هرچه بیشتر این تکنیک ها را عملی کنید، اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

منبع : آکا ایرانطبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: اعتماد به نفس،
[ دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ] [ 08:10 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
.: Design By: Ahmad Heydari :.

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت