مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
هر یک از ما تعریف متفاوتی از موفقیت داریم و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. گاه فکر می‌کنیم که موفقیت آن‌قدر از ما دور است که دست یافتن به آن از محالات است. ولی با پرورش برخی مهارت‌ها و درس گرفتن از شکست‌ها و مطالعه کردن، می‌فهمیم که موفقیت در چند قدمی ما است و فاصله چندانی از آن نداریم.
موفقیت مرموز و فریبنده است. هر کسی تعریف خود را از موفقیت دارد. چه ثروتمندترین فردی باشید که نامش در مجله فوربس ثبت شده و چه یک فرد شکست خورده در کنکور، همگی برای رسیدن به موفقیتی که برای خودمان تعریف کرده‌ایم، تلاش می‌کنیم. اغلب به نظر می‌رسد موفقیت از ما دور است. شما هم بعضی اوقات فکر تسلیم شدن به سرتان می‌زند؟

موفقیت هرگز خریدنی نیست- فقط می‌توان آن را اجاره کرد. بهترین بخش مربوط به آن این است که هرکسی می‌تواند موفق باشد اگر سعی کند و اجاره بهای آن را بپردازد. با انجام این 4 عمل، بیشتر از آن چه که فکرش می‌کنید به موفقیت نزدیک هستید. شما در چند قدمی موفقیت هستید، اگر...

1- دوستانی داشته باشید که موفق‌تر از شما هستند :

آیا تا به حال اصطلاح " موفقیت از طریق ارتباط" را شنیده‌اید؟ این اصطلاح توسط دیوید مک کللند (David McClelland) استاد دانشگاه هاروارد ابداع شد. او زندگی خود را وقف مطالعه در مورد شایع‌ترین ویژگی‌های افراد موفق کرد. او دریافت که مهمترین عامل تعیین کننده موفقیت یا شکست یک فرد، گروه مرجع اوست؛ یعنی همان کسانی که با آن‌‌ها در ارتباط است. جالب است بدانید که این افراد حتی از  تلاشی که برای رسیدن به موفقیت انجام می‌دهید، مهمتر هستند.

اگر دوست شما ارتقاء درجه پیدا کند یا معاملات بزرگتری انجام دهد، شما عصبانی می‌شوید. حسادت شما یک امر عادی است، اما اگر همچنان با اینگونه افراد در ارتباط باشید و آن‌ها را دور و بر خودتان حفظ کنید، بسیار به موفقیت نزدیکتر خواهید بود. اگر دوستانتان از شما موفق‌تر هستند، شک نکنید که موقعیت بسیار خوبی دارید.
2- از باختن متنفر باشید :

همه دوست دارند برنده باشند، اما همه از باختن متنفر نیستند. دان یاگر (Don Yaeger) از بهترین نویسندگان کتاب‌های ورزشی، کتاب "16 ویژگی قهرمانان واقعی" را به رشته تحریر درآورد. اولین ویژگی این قهرمانان آن بود که بیشتر از آن که عاشق برنده شدن باشند، از باختن متنفر بودند. او خصوصیات تمام بزرگان ورزشی از مایکل جردن گرفته تا جان وودن مربی UCLA را مورد مطالعه قرار داد و دریافت که این اولین خصوصیت مشترک در میان تمام قهرمانان است.

آیا از این که خواهر یا بردارتان شما را در بازی شکست دهد، متنفرید؟ آیا از این که در مسابقه شنای دوستانه از همکلاسی‌های خود شکست بخورید، متنفرید؟ اگر در بخش‌های کوچک زندگی خود از باختن متنفرید، پس بدانید راه را درست آمدید و در چند قدمی موفقیت هستید.

3- مطالعه می‌کنید : 

به گفته رئیس جمهور هری ترومن " همه كسانی كه اهل مطالعه‌اند رهبر نیستند، اما تمام رهبران اهل مطالعه‌اند."

بارها و بارها ثابت شده بچه‌هایی كه بیش از حد متوسط مطالعه دارند،‌ در مدرسه موفق‌تراند. نمرات آنان در آزمون‌ها بیشتر است و با سوادتراند. به نظر شما مطالعه خارج از مدرسه هم جواب می‌دهد؟ البته كه جواب می‌دهد. ما حدس می‌زنیم که اصلاً دلیلی که شما این مقاله را برای خواندن انتخاب کرده‌اید، همین است و نشان می‌دهد چقدر مشتاق رسیدن به موفقیت هستید حداقل در زندگی خودتان.

کسانی که بدنبال موفقیت نیستند، به سراغ مطالعه کتاب یا مقاله نمی‌روند. این حقیقت که شما چنین مقالاتی را مطالعه می‌کنید، اثبات می‌کند که بیشتر از آنچه که فکرش را می‌کنید به موفقیت نزدیک هستید.

4 - شکست خورده‌اید :

" شکست، موفقیت در شرف تکوین است"  آلبرت انیشتین

 افراد موفق با شکست خود چه می‌کنند؟ همه کار. عنوان جدیدترین و پرفروش‌ترین کتاب تیم هارفورد این بود: "چرا موفقیت همیشه با شکست آغاز می‌شود". شکست مقدمه پیروزی است به این دلیل که کارهای زیادی برای شما انجام می‌دهد:

- در شما تغییر ایجاد می‌کند.

- به شما می‌آموزد که چه چیزهایی کارایی ندارند.

- شما را قوی‌تر می‌کند.

- ترس از شکست را در شما از بین می‌برد.

دارن هاردی شکست و پیروزی را به یک پاندول تشبیه می‌کند. در یک طرف، موفقیت، رشد و پیروزی را دارید. در طرف دیگر، شکست، طرد شدن و عذاب. هرچه پاندول را به سمت شکست نوسان دهید، بیشتر به سمت موفقیت تاب می‌خورد. اگر تا به حال شکست خورده‌اید یا به تازگی آن را تجربه کرده‌اید، پس فاصله چندانی با موفقیت ندارید.

موفقیت مرموز و فریبنده است. گاهی فکر می‌کنیم موفقیت فرسنگ‌ها از ما دور است و راه را به اشتباه رفته‌ایم.  اما اگر این 4 توصیه‌ ما را آویزه گوش خود کنید، موفقیت آنقدرها که فکر می‌کنید از شما دور نیست.

این هدف را در ذهن خود مرور کنید:

"گهگاه زندگی سخت می‌شود. اما زمانی که بر مشکلات و چالش‌هایم غلبه می‌کنم، بسیار قوی‌تر از قبل می‌شوم. پس من آن‌ها را با آغوش باز می‌پذیرم."طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت، شکست، باختن،
[ سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 ] [ 08:06 ق.ظ ] [ مصطفی سلیمانیان ]
.: Design By: Ahmad Heydari :.

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic