تبلیغات
راهکارهای موفقیت

مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
موفقیت آرزوی همه ماست؛ امّا برای هر کسی کلمه موفقیت معنای مخصوص و منحصر به فردی دارد. آن چه در میان همه این معانی بسیار گوناگون و متفاوت، مشترک است، این است که موفقیت آرزوی همه ماست.
راه های گوناگونی برای رسیدن به قله های موفقیت وجود دارد؛ ولی یکی از بهترین ها و آسان ترین هایش، بهره گیری از تجارب آنانی است که قبلاً راه موفقیت را پیموده اند.
شرح موفقیت انسان های بزرگ، چگونگی رسیدن به قله های رفیع و این که چه تفسیری از تجارب زندگانی خود داشته اند، برای ما برانگیزاننده است و سبب می شود که توانایی ها و امکانات و موقعیّت های مطلوب خود را دریابیم و روش استفاده از آنها را به نحوی مطمئن و قابل اعتماد یاد بگیریم و با دغدغه کمتری به طی مسیر بپردازیم.
مطالعه عقاید، ارزش ها و عمل کرد این بزرگان، بینشی به ما می دهد که به کمک آن می توانیم موفقیت های آنان را در زندگی خود تکرار کنیم.

یک درس از موفقیت
لئوناردو داوینچی معتقد بود که نکته کلیدی برای رسیدن به موفقیت، تقلید کردن یا مدل سازی از افراد موفق است. داوینچی معتقد بود که در مراحل زندگی مواردی وجود دارد که ما باید یاد بگیریم تا به طور کاملاً آگاهانه، مدل هایمان را انتخاب کنیم و هر چه بزرگ تر می شویم، این مدل ها را با مدل های بهتر جایگزین سازیم.
میشل گلب نویسنده کتاب «چه طور مانند لئوناردو داوینچی فکر کنیم؟» می نویسد: اگر بخواهیم درباره نحوه عمل کرد و میدان وسیع ایده های داوینچی بنویسیم، یک دایرة المعارف خواهد شد. داوینچی ایده هایی داشت که او را کاملاً از دیگران مجزا می ساخت. نکته جالب این واقعیت است که داوینچی دارای یک سیستم فکری منسجم بود که هرگاه ایده تازه ای به ذهنش می رسید، آن را در این سیستم بررسی می نمود.
این سیستم فکری، سیستم هوشمند «SMART System» نام دارد.

Specific = S (خاص)؛ مشخص کنید که دقیقاً چه می خواهید.

Measurable= M (قابل اندازه گیری)؛ تعیین کنید که چگونه می توانید اهدافتان را ارزیابی کنید.

Accountability= A (جواب گویی)؛ متعهد شوید که شخصاً مسئولیت عمل کردتان را در راه رسیدن به هدف به عهده بگیرید و در مقابل عملتان جواب گو باشید.

Realistic /Relevant= R (واقع بینی و وابسته بودن)؛ اهدافی را تنظیم کنید که عالی و در عین حال قابل دست یابی باشند و مط مئن شوید که اعمالتان در جهت و مربوط به اهدافتان باشند؛ یعنی میان اهداف و اعمال شما وابستگی باشد.

TimeLine = T (تعیین برنامه زمانی)؛ یک برنامه زمانی معین برای رسیدن به هدفتان تنظیم کنید.

شما حتماً نقاشی هایی مانند مونالیزا و شام آخر را شاه کارهای داوینچی می دانید؛ امّا آیا می دانید که او مخترع چتر نجات، دوچرخه، هلی کوپتر، ساعت زنگ دار و اولین تصاویر جامع از آناتومی انسان است.

ده قانون طلایی
1.قانون علت و معلول؛ برای هر علتی معلولی هست و برای هر معلولی، علت یا علت های ویژه ای وجود دارد و چیزی به اسم اتفاق، وجود ندارد. پس اگر می خواهید موفق باشید، از این قانون تبعیت کنید و همان کاری را انجام دهید که کسانی که در این راه موفق شده اند، انجام داده اند.

2.قانون ذهن؛ شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره آن بیشتر فکر می کنید. افکار شما تبدیل به واقعیّت می شوند. همیشه درباره چیزهایی فکر کنید که واقعاً طالب آن هستید و از فکر کردن درباره چیزهایی که خواستار آن نیستید، اجتناب کنید.

3.قانون باور؛ هر چیزی را که عمقاً باور داشته باشید، برای شما به واقعیت بدل می شود. پس اگر به دنبال یافتن موانع موفقیت خود هستید، باورهای محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند، شناسایی کنید و آنها را از بین ببرید.

4.قانون انگیزه؛ یک قانون بین المللی می گوید: هر آن چه که می گویید یا انجام می دهید، از تمایلات درونی شما سرچشمه می گیرد. این امر ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه انجام گیرد. پس رمز موفقیت دو چیز است: مشخص کردن انگیزه ها و تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها.

5.قانون عادت؛ حداقل 95% از کارهایی که انجام می دهید، از روی عادت است؛ خواه عادت های مفید و خواه عادت های مضر. شما می توانید عادت هایی را که موفقیت شما را تضمین می کند، در خود پرورش دهید؛ به این صورت که تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت ملکه در نیایند تمرین و تکرار آگاهانه و مداوم آنها را ادامه دهید.

6.قانون تفکر مثبت؛ برای موفقیت و شادی در تمام جنبه های زندگی، تفکر مثبت امری ضروری است. شیوه تفکر، نشان دهنده ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست.

7.قانون مسئولیت؛ هرجا که هستید و هر که هستید، به خاطر آن است که خودتان این طور خواسته اید. مسئولیت کامل آن چه که هستید، آن چه که به دست آورده اید و آن چه که خواهید شد، بر عهده خود شماست.

8.قانون تلاش؛ همه امیدها، روءیاها، هدف ها و آرمان های شما در گرو سخت کوشی شماست. هرچه بیشتر تلاش کنید، بخت و اقبال بهتری پیدا می کنید و هیچ راه میان بری وجود ندارد.

9.قانون حد توانایی؛ هیچ وقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد؛ ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست.

اگر جویای موفقیت هستید، بدانید که هر چه بیشتر کار کنید، کارایی بیشتری پیدا می کنید؛ اما اگر بخواهید بیش از حد توانتان انجام امور مختلف را به عهده بگیرید، نتیجه ای جز این نخواهد داشت که بفهمید توانایی شما برای انجام کارها حدی دارد.

10.قانون تصمیم؛ مصمم بودن از ویژگی های اساسی و بارز افراد موفق است. در زندگی شما هر جهش در جهت پیشرفت، هنگامی حاصل می شود که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشید.

توجه کنید که این امور فقط قطراتی از دریای قانون های موفقیت است. شاید با چشیدن این قطرات، مشتاق شناوری در این دریای زیبا شوید.

موفقیت از زبان بزرگان
1.امام علی ـ علیه السلام ـ : قرار گرفتن در مسیر موفقیت، ریشه سعادت است.

2.امام علی ـ علیه السلام ـ : اعمالتان را خالص گردانید تا موفق و کام یاب گردید.

3.حدیث قدسی: هرگاه ببینم که در قلب بنده ای میل به اعمال خالصانه برای نزدیکی به من و خشنودی من وجود دارد، قطعاً خودم امور او را استوار خواهم کرد.

4.رسول خدا ـ صلی اللّه علیه وآله ـ : در ایام زندگی تان نسیم های رحمتی می وزد؛ مراقب باشید که خود را در معرض آن نسیم ها قراردهید (از فرصت ها استفاده کنید).

5.امام صادق ـ علیه السلام ـ : اگر نیت تو قوی باشد، هیچ گاه در وجود تو ضعفی پیدا نخواهد شد.

از آن سوی آب
1.در پشت همه موفقیت های فعلی من قدرتی است که از درون من سرچشمه می گیرد و این نیرویی است که در همه ما وجود دارد. من گمان می دارم که در درون ما بخش کوچکی از خداوند هست که باید کشف شود؛ (ت .ترنر).

2.اگر حداکثر تلاشتان را کرده اید، حتماً به موفقیت هایی هم رسیده اید. قرار نیست همه به نهایت برسند. همه بهترین فروشنده یا بهترین بازیکن بسکتبال نخواهند شد؛ با وجود این شما می توانید یکی از بهترین ها باشید؛ (مایکل جوردن).

3.کسی که شهامت قبول خطر را نداشته باشد، در زندگی به مقصود نخواهد رسید؛ (محمدعلی کلی).

4.تنها کسانی تحقیر می شوند که بگذارند تحقیرشان کنند؛ (الکس هیلی، نویسنده آمریکایی).

5.الماس، حاصل فشار بیش از حد است. فشار کمتر، بلور و کمتر از آن، زغال سنگ پدید می آورد. اگر باز هم فشار کمتر شود، حاصل چیزی جز سنگ واره یا زنگار ساده نخواهد بود. فشار می تواند شما را به موجودی ارزشمند بدل کند؛ موجودی شگفت انگیز، کاملاً زیبا و بسیار محکم؛ (مایا آنجلو، شاعر و نویسنده آمریکایی).

6.من واقعاً فرمول دقیقی برای موفقیت نمی شناسم؛ ولی فرمول شکست را به خوبی می دانم؛ سعی کنید همه را راضی نگه دارید؛ (بیل کازبی، یکی از ستارگان تلویزیونی).

7.تا خم نشوید، کسی نمی تواند سوارتان شود؛ (مارتین لوترکینگ).

8.موفقیت خود را با موفقیت دیگران پیوند دهید تا آنان شما را به جلو رانند و موجب حداکثر ترقی شما شوند؛ (جوزف مک کلندون، همکار آنتونی رابینز).

9.هرگاه دیدید کسی به موفقیّتی رسیده است که شما نرسیده اید، بدانید او کارهایی کرده است که شما نکرده اید؛ (مالکولم ایکس، مبارز مسلمان سیاه پوست).

10.موفقیت های بزرگ، نودونه درصدش به خاطر کوشش و فقط یک درصد آن به خاطر نبوغ است؛ (توماس ادیسون).

منبع: حوزهطبقه بندی: راهکارهای موفقیت، پیشرفت شخصی،
برچسب ها: درس موفقیت، ده قانون طلایی موفقیت، موفقیت از زبان بزرگان،
منبع مقاله: حوزه
[ سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 ] [ 08:39 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
.: Design By: Ahmad Heydari :.

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت