تبلیغات
راهکارهای موفقیت

مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفرامید در زندگی عاملی است که همه چیز را تحت الشعاع خود قرار می دهد و زمانی انسان در انجام وظایف خود و به ثمر رسیدن استعداد هایش موفق می شود که امید را سرلوحه ی کار خود قرار دهد.

امید در بین روان شناسان آنقدر مفهوم عمیق و مهمی دار که که به یک تئوری تبدیل شده است. بسیاری از روان شناسان بر این باورند که امید در زندگی اراده را در انسان تقویت می کند و راهکارهایی برای رسیدن به اهداف بر سر راه او قرار می دهد. افرادی که در زندگی امید دارند همیشه دریچه ای برای رسیدن به خوشبختی پیدا خواهند کرد چون اعتقاد دارند که زندگی با تمام سختی هایش هنوز جریان دارد.

نقش امید در زندگی و موفقیت چقدر است؟

داشتن امید در زندگی کاری دشوار نیست فقط طرز فکر افراد است که رسیدن به آن را سخت می کند. پس برای رسیدن به خوشبختی  و امیدواری دید خود را نسبت به زندگی تغییر دهید و به خاطر داشته باشید که با امید داشتن می توانید به مشکلات غلبه کنید و بر آن چیره شوید. امید داشتن همیشه فرصت های جدیدی را برای زندگی کردن در اختیار شما قرار می دهد.

امید داشتن فقط مثبت اندیشی نسبت به زندگی نیست بلکه باید به دنبال تغییر شناخت و نگرش خود باشید زمانی که شما به مفهومی درست از امید دست پیدا می کنید ذهن شما فعالانه درگیر آن خواهد شد و در مسیر زندگی موفق تر خواهید بود.

افرادی امید به زندگی دارند برای رسیدن به اهداف خود طرح ریزی می کنند و از رویارویی با چالش ها دوری نمی کنند این افراد به راحتی چالش ها را پشت سر خواهند گذاشت اما در مقابل افرادی که امید به زندگی پایینی دارند از چالش ها گریزان اند و اهدافی را دنبال می کنند که ریسک پذیری پایینی داشته باشد این افراد همیشه از آینده می ترسند و نمی توانند به درستی مسیر موفقیت را دنبال کنند و در زمان شناخت احساس درماندگی و عجز می کنند.

تحقیقات مختلف در زمینه امید به زندگی:

بسیاری از اندیشمندان برای پی بردن به نقش امید در زندگی تحقیقات فراوانی را انجام داده اند. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه های مختلف بر روی دانشجویان صورت گرفته است به این نتیجه رسیده اند که دانشجویانی که امید به زندگی بیشتری دارند در تحصیل موفق تر عمل خواهند کرد و دانشجویانی که سطح امید به زندگی پایینی  دارند حتی در گرفتن نمره دچار مشکل می شوند.


تحقیقات لیزدی و همکارانش:

در تحقیقاتی که لیز دی و همکارانش انجام داده اند مفهوم امید را چیزی فراتر از یک تفکر و خودپنداره می دانند به اعتقاد آن ها امید در زندگی جنبه ی رفتاری دارد و در رفتار مورد سنجش قرار می گیرد.


تحقیقات ریکاگورس:

ربکاگورس و بسیاری از اندیشمندان دیگر در تحقیقات خود امید را با دو نوع “امید موقعیتی” و “امید وضعیتی” مورد ارزیابی قرار می دهند. جالب است لدانید افرادی که در زندگی دارای امید موقعیتی می باشند برای مدت کوتاهی می توانند از این ابزار مداخله ای استفاده کنند و اراده ای که در فرد ایجاد می کند جنبه ی انگیزشی دارد.

افرادی که از امید وضعیتی برخوردارند دارای سطح بالای عزت نفس، خودپنداره ی قوی و انگیزه می باشد. بسیاری از افراد موفق در موقعیت امید وضعیتی قرار دارند.


تحقیقات فیلیپ مگاتا و اولیور:

فیلیپ مگاتا و جی اولیور طبق تحقیقات به این موضوع پی برده داند که عنصر امید قوی تر از مثبت اندیشی و تقویت خودپنداره عمل می کند و می توان گفت امید ریشه تمام این عناصر است و و مثبت اندیشی و عزت نفس را درون خود جای میدهد.

امید به زندگی می تواند پیش بینی کننده ی خوبی برای رسیدن به موفقیت در افراد باشد این مکانیسم منحصر به فرد توانایی انسان را دو چندان می کند. بر این اساس امید در زندگی نقشی بسیار مهم و تعیین کننده دارد و جهت دهنده ی اهداف و آرزو های فرد می باشد.


منبع مقاله: نقش امید در زندگی و تاثیر آن در موفقیت شما چقدر است؟
طبقه بندی: راهکارهای موفقیت،
برچسب ها: موفقیت، امید در زندگی، امید،
منبع مقاله: نقش امید در زندگی و تاثیر آن در موفقیت شما چقدر است؟
[ پنجشنبه 2 فروردین 1397 ] [ 10:24 ب.ظ ] [ احمد حیدری ]
نظرات
.: Design By: Ahmad Heydari :.

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت