تبلیغات
راهکارهای موفقیت

مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت 
پیوندهای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر

تا زمانی که شخصیت خود را تغییر ندهید، همان چیزهایی که دارید را خواهید داشت.

ما معمولا خودمان را به یکی از این دلایل تغییر میدهیم: الهام بخشی یا ناامیدی. خب، هدف جیم ران فقید که الهام بخشی بود و همیشه بر روی اهمیت مسئولیت پذیری در مورد ارتقای شخصی تاکید میکرد و به مردم نشان میداد که چگونه میتوان به اهداف بزرگتر و زندگی بهتری رسید.

چه کسی الهام بخش او بود؟ مشاورش، ارل شواف، که به او گفته بود: اگر میخواهی ثروتمند و شاد باشی، یاد بگیر که بر روی شخصیتت بیشتر کار کنی تا برای شغلی که داری. و اینگونه شد که جیم ران به اهمیت ارتقای شخصی پی برد. او در کتاب کلاسیک خود به نام «هفت استراتژی برای ثروت و شادی» مقاله ای تحت عنوان «معجزه ارتقای شخصی» نوشت و در آن توضیح داد که چرا ارتقای شخصیت هیچگاه نباید پایان پذیرد:

از زمانی که آقای شواف مرا با جمله معروفش از خواب غفلت بیدار کرد، من با جدیت بر روی رشد شخصی ام کار کرد و باید اعتراف کنم که این چالش برانگیزترین کار ممکن برای من بود. اما باید متوجه باشید که وظیفه ارتقای شخصیت در تمام طول عمر انسان باید ادامه پیدا کند.

میبینید که شخصیتی که پیدا میکنید از چیزهای دیگری که به دست می آورید مهم تر است. مهم ترین سوالی که باید در مورد یک شغل از خود بپرسید این نیست که چه چیزی در آن کسب میکنم؟  بلکه باید از خود بپرسید چه شخصیتی با این شغل به دست می آورم؟ به دست آوردن ثروت و تغییر شخصیتی دو امر بسیار نزدیک به هم هستند. شخصیتی که پیدا میکنید به طور کاملا مستقیمی با آنچه که به دست می اورید در ارتباط است. اینگونه به این قضیه نگاه کنید: بیشتر آن چیزی که امروز دارید نتیجه مستقیم شخصیتی است که تا به امروز داشته اید.

من همچنین متوجه شده ام که درآمد گاهی از شخصیت پیشی میگیرد. گاهی اوقات درآمد به طور ناگهانی افزایش می یابد و آن زمان است که شما باید یاد بگیرید که چگونه مسئولیت هایی که در قبال آن به وجود می آید را مدیریت کنید وگرنه درامدتان دوباره به همان اندازه قبلی بازخواهد گشت. اگر شخصی به شما یک میلیون دلار بدهد، باید عجله کنید و به یک میلیونر تبدیل شوید. زمانی یک فرد بسیار ثروتمند میگفت: «اگر تمام پول های دنیا را بگیرید و بین تمام افراد دنیا به مساوات تقسیم کنید، دوباره به جیب همان افرادی بازخواهد گشت که در ابتدا بوده است.»

به دشواری میتوان ثروتی را حفظ کرد که از طریق ارتقای شخصیتی خود فرد به دست نیامده باشد.

برای آن که ثروت بیشتری نسبت به آنچه که امروز دارید کسب کنید، شخصیت خود را تحول ببخشید و به کسی تبدیل شوید که تا به امروز نبوده اید.

بیشترین سطح تمرکز شما باید در این حیطه قرار گیرد. در غیر این صورت، باید به چیزهایی که در حال حاضر دارید اکتفا کنید.

منبع: خلاقیتطبقه بندی: پیشرفت شخصی،
برچسب ها: پیشرفت شخصی، درآمد، استراتژی ثروت،
[ چهارشنبه 22 فروردین 1397 ] [ 09:35 ق.ظ ] [ جواد تلگردی ]
.: Design By: Ahmad Heydari :.

درباره وبلاگ


مرجع ارائه آموزشهای روزانه و رایگان در حوزه ی پیشرفت شخصی و راهکارهای موفقیت